{{ctrl.notification}}

سوالات متداول که مسافران برای پرواز خارجی میپرسن

سوال از شما؛ پاسخ از سفر ارزان | سوالات متداولی که مسافران برای خرید بلیط هواپیما خارجی از سفر ارزان  پرسیده اند


اولین باری که قصد خرید بلیط هواپیما و سفر خارجی داشتم را به یاد دارم. گویی می‌خواستم از خانه و زندگی خودم دست بکشم و به کشوری غریبه برای همیشه سفر کنم، به همین اندازه ناآشنا و غریب. سؤالات زیادی در مورد وسایلی که در هواپیما می‌توانم داشته باشم تا چرا پول پرداختی مسافر بغلی برای بلیط کمتر از من هست، همیشه در سر مسافرانی که برای اولین بار به مانند من مسافرت خارجی یا سوار شدن به هواپیما خارجی را تجربه می‌کنند، وجود دارد. امروز من به عنوان نماینده همه مسافران مبتدی از سفر ارزان سؤالاتی در مورد مشکلات آن‌ها در سفر با پروازهای خارجی خواهم پرسید تا پاسخ‌های قانع ‌کننده‌ای به همه آن‌ها بدهم.

 

چه میزان بار می‌توانم با خودم به پرواز خارجی ببرم؟
سفرارزان : معیاری که مشخص می‌کند شما چه میزان بار می‌توانید به همراه خود به هواپیما ببرید را شرکت هوایی و همچنین نوع بلیط شما تعیین می‌کنید. هنگام خرید اینترنتی بلیط هواپیما در قیمت Baggage دقت داشته باشید که چه اعدادی ذکر شده است. معمولاً میزان بار بر اساس کیلوگرم یادداشت می‌شود یا معیاری همانند pc به کار می‌رود که معادل 15 تا 23 کیلوگرم است. اطلاعات دقیق را از شرکت مسافرتی که بلیط را از آن تهیه کردید درخواست کنید.همچنین در این خصوص مقالات مرتبطی در سایت قرار گرقته است که شما می توانید بسته به شرکت هواپیمایی انتخابی و کلاس پروازی خود میزان بار مجاز به داخل هواپیما را متوجه شوید.مقاله ی "خرید بلیط هواپیما از شرکت هواپیمایی ماهان " نمونه ای است که می تواند در این زمینه کمکتان کند.

 

 

 

تا چه میزان نرخ های سایت سپهر سیر معتبر است؟
سپهر سیر: همه ی قیمت‌های ما به صورت آنلاین از روی سایت شرکت‌های هواپیمایی آپدیت می‌شوند. لذا با تغییرات ثانیه به ثانیه قیمت‌ها می‌توانند عوض شوند تا مسافران از بابت خرید خود مطمئن باشند. و سپهرسیر هیچ دخلی در این زمینه ندارد. همچنین در نظر داشته باشید قیمت بلیط هواپیما چارتر عموماً متغیر است و نمی‌توانید معیار ثابتی برای آن در نظر گرفت.

 

 

 

استرداد بلیط چه قوانینی دارد؟
سفر ارزان: ما در سایت برای شما قوانین مربوط به استرداد بلیط های سیستمی را ذکر کرده‌ایم که می‌توانید از آن استفاده کنید. اگر شما از طریق اینترنت بلیط چارتر خریداری کرده باشید می‌بایست برای برگشت با شرکت تماس برقرار کنید.


بعد از خرید بلیط هواپیما چه کار کنم؟
سفر ارزان: بعد از خرید بلیط شما به صورت آنلاین بلیط را دریافت خواهید کرد و می‌توانید آن را چاپ کنید. همچنین اگر بلیط برای شما صادر نشد با تماس گرفتن و اطلاع‌رسانی در مورد عدم صدور بلیط و پرداخت وجه می‌توانید اپراتورهای شرکت را در جریان قرار دهید تا اقدامات لازم برای استرداد بلیط و همچنین صدور دوباره بلیط را انجام دهند.

 

نیاز به ویزای ترانزیت هست؟
سفر ارزان: ویزای ترانزیت را اگر نمی‌شناسید به مقاله انواع ویزا و روش‌های اخذ ویزا مراجعه کنید. عموماً برای مسافرانی که کمتر از 12 ساعت در فرودگاه اقامت داشته باشند ویزای ترانزیتی در خواست نمی‌شود و عموماً اگر لازم هم باشد از ویزای صفر بار استفاده می‌شود. اما برای برخی از کشورها شما نیاز به گرفتن ویزای ترانزیت دارید. لذا قبل از مسافرت اگر قرار باشد در یک فرودگاه واسطه برای مدتی اقامت داشته باشید، بهتر است که از مشاورین ما برای گرفتن یا نگرفتن آن مشاوره بگیرید.

 

 

 

بار خود را کجا تحویل دهم؟
سفر ارزان: اگر لازم باشد که شما هواپیمای خودتان را عوض کنید، بار به قسمت مربوطه تحویل داده می‌شود و شما می‌بایست بار را در فرودگاه تحویل بگیرید. پس از بررسی‌های کامل روی بار و درستی آن، منتظر سوار شدن به هواپیما بعدی شوید. برای سوار شدن به هواپیما بعدی هم، وسایل را به صورت دستی باید به نقطه ترانزیت بار هدایت کنید تا آن را به هواپیمای دوم شما انتقال دهند.

 

 


آیا می‌توان از فرودگاه خارج شد؟
سفر ارزان: کشورهایی که نیاز به اخذ ویزا دارند، به مسافر اجازه خروج از فرودگاه را نمی‌دهند. اما در کشورهای بدون ویزا مثل ترکیه و مالزی امکان خروج از فرودگاه وجود دارد.

 

هزینه اضافه بار چقدر است؟
سفر ارزان: بستگی به ایرلاین شما دارد که چه هزینه‌ای برای اضافه بار می‌بایست پرداخت کنید. با مراجعه زودتر به فرودگاه و دفتر شرکت پروازی که بلیط آن را تهیه کردید، شما هزینه کمتری پرداخت خواهید کرد.

 

آیا می‌توانم بلیط یک طرفه بگیرم؟
سفر ارزان: در صورت داشتن کارت اقامت و همچنین ویزاهای تحصیلی و سیاسی شما می‌توانید بلیط یک طرفه برای مسافرت بگیرید. در غیر این صورت بلیط دو طرفه برای مسافرت خارجی الزامی است.

 

چه وسایلی می‌توانم داخل هواپیما ببرم؟
سفر ارزان: مطابق با قوانین یاتا هر مسافر بدون پرداخت هزینه اضافی، مجاز به حمل یک عدد کیف‌دستی، کتاب جیبی و یا کیف متناسب با لباس سفر، یک اورکت، پتو و یا ملحفه، یک چتر یا عصا، یک دوربین، مجله و روزنامه جهت مطالعه در پرواز، غذای نوزاد برای استفاده در پرواز، یک جفت عصای زیر بغل یا پشت‌بند و سایر اعضای مصنوعی از قبیل دست و پای مصنوعی که مسافر به آن‌ها وابسته باشد، است.

 

 


وسایلی مثل کالسکه نوزاد جزء بار هستند؟
سفر ارزان: وسایلی به مانند کالسکه نوزاد به صورت رایگان از شما دریافت و به هنگام فرود تحویل داده می‌شود. اما اگر شما وسایل ظریف دیگری با خود دارید، می‌بایست بدانید که بار هواپیما جای مناسبی برای آن‌ها نیست. البته می‌توانید به شرکت هواپیمای که بلیط هواپیما آن را خریداری کرده‌اید مراجعه کنید و با پرداخت اندکی هزینه بیشتر امکان حمل و نقل جداگانه و با احتیاط را فراهم کنید. هر چند بار هم توصیه نمی‌کنیم.

 

چه میزان بار می‌توانم به داخل کابین ببرم؟
سفر ارزان: یک چمدان با حداکثر وزن 5 تا 7 کیلوگرم به صورتی که زیر صندلی یا در محفظه بالای سر جای بگیرد.

 

اسم مسافر را می‌توان تغییر داد؟
سفر ارزان: به هیچ عنوان هیچ ایرلاینی تغییر نام انجام نمی‌دهد. در صورت درخواست برای عدم استفاده از بلیط تهیه شده، باید بلیط موجود را کنسل کنید و مجدداً بلیط جدید به نام مسافر جدید خریداری کنید.

date_range یکشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۷ remove_red_eye 1172 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
0939295020
02133462424
ثبت نظر
chat 0